Co se naučíte???

Od Nového roku 2022, již v lednu (pokud nám to opět vládní nařízení nepokazí), znovu otevíráme Kursy pro začátečníky, či mírně pokročilé, v oboru Renovace - Čalounictví historického, či novodobého nábytku. Nabízím třicetiletou zkušenost a hlavně "um" v tomto oboru, díky kterému mám nejedno ohodnocení.
 
Pro velkou účast v předešlých kurzech (tři děvčata si otevřela svoji vlastní Živnost. Jsme stále v kontaktu a rádi se přijedou podívat), budeme kurzy opakovat minimálně jednou za měsíc. Vždy v sobotu. Dělala jsem i dvoudenní kurzy. Ty si lze domluvit kdykoliv.
 
Cena kurzu činí 2 300,- Kč/1 den, plus materiál (za velkoobchodní ceny), který spotřebujete (je dokázané, pokud - li materiál zaplatíte, více si ho vážíme. Spíše Vašich penízků).
Platba kurzu předem (týden před datem kurzu, ne dříve) o proti zaslané Faktuře. Spotřebovaný materiál hotově, či přes platební terminál přímo na prodejně...
 
Začíná se v 8:00 hodin, končí cca 16:00 hodin, nebo dle potřeby…
Maximálně 4 osoby ve skupině…
Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé…
 
Můžete si dovést svůj vlastní kousek nábytku... Neee prosím celý obývák  ... Nebo Vás zaučím na zakázkách, které mám k dispozici.
Více a hlavně data kurzů na stránkách https://www.facebook.com/events/1207664456392112/?ref=newsfeed
 
Co by jste se měli naučit
Nábytek bývá různě poškozený. Co se týče dřeva, či čalounění. Mnohdy chybí i celé části. To vše lze opravit, nebo nahradit většinou stejným způsobem, jak to dělali řemeslníci před desítkami či stovkami let. A v tom je ta nádhera slova „Řemeslo“.
 
Seznámíte se s nářadím a naučíte jej správně používat. Pokročilejší zasvětím do střihu potahových látek, šití na čalounickém stroji, či i potahu… 
Naučíte se základní techniky. Čalounění původním způsobem. Počínaje vyvazováním pružin. Používat a tvarovat africkou trávu, žíně, „cuchaný“ filc a další tradiční materiály. Nebo novodobým způsobem (bohužel je to o penězích a vždy na domluvě se zákazníkem). Naučíte se opravovat konstrukční spoje, opravovat, či skládat dýhy, to už patří k náročnějším technikám, jako je třeba „intarsie“ (Intarzie je výtvarné dílo vytvořené skládáním a lepením dýh různých barev a struktur. Tyto prvky se vyřezávají do žádaných tvarů a skládají se do různých vzorů, obrazců, ornamentů, iluzivních architektur či figurálních scén. To se nazývá intarzií prostou. (Výklad zapůjčen z Wikipedie). Ale to až v kursech pro pokročilé...